پیشنهادات
 
  آمار سایت
مهمان : 6
امروز : 178
ديروز : 199
ماه : 8779
 
تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397     |     کد : 628

با هزینه ای بالغ بر50 میلیارد ریال،

دسترسی جنوبی ایستگاه دانشگاه خط یک مترو تبریز بازگشایی شد

دسترسی جنوبی ایستگاه دانشگاه خط یک مترو تبریز بازگشایی شد


مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از بازگشایی دسترسی جنوبی ایستگاه دانشگاه خط یک مترو تبریز خبر داد.

مصطفی مولوی با اشاره به هزینه کرد 50 میلیارد ریالی برای اتمام این پروژه، گفت: این دسترسی به شکل گالری زمینی در طول ۱۵ ماه احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مکان دانشگاه تبریز در ضلع جنوبی ایستگاه، این گالری با دو ورودی مجزا احداث شده که یکی از ورودی ها از سمت شرق در راستای دسترسی آسان شهروندان ودانشجویان به دانشگاه و ورودی دیگر از سمت غرب، نزدیک میدان جانبازان، در نظر گرفته شده است.

رضا زائر، مجری طرح خط یک قطار شهری تبریز نیز با اشاره به جزئیات این پروژه گفت: این گالریِ دسترسی به طول 55 متر، در زیر خیابان 29 بهمن اجرا شده  است .

وی  با اشاره به محدودیت های اجرای این پروژه افزود: از آنجا که بلوار 29 بهمن از شریان های اصلی شهر است و تأسیسات شهری زیادی از زیر این خیابان عبور کرده است برای عملیات اجرایی، نمی توانستیم خیابان را مسدود کنیم و از طرفی، عمق کم گالری و سرباره کم تونل، در اجرای تونل به شکل زیرزمینی خطراتی را درپی داشت که با همفکری عوامل فنی و مشاور، اجرای دک فولادی به شکل موقت در دستور کار قرار گرفت.

زائر از تلاش مجموعه برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت کار خبر داد و گفت:  به دلیل عدم جابه جایی تأسیسات شهری، صرفه جویی چند صد میلیونی در اجرای پروژه را شاهد بودیم  و در نتیجه زمان اجرا نیز به حداقل کاهش یافت و اجرای تونل نیز بدون ریزش و نشست خیابان، به اتمام رسید.
نوشته شده در   دوشنبه 19 آذر 1397  توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز    تعداد بازدید  256
PDF چاپ