پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
مهمان : 0
امروز : 516
ديروز : 875
ماه : 37584
 
تاریخ : پنجشنبه 23 فروردين 1397     |     کد : 542

بازدید جمعی از مسئولان شهری از پروژه خط دو قطار شهری تبریز

به گزارش واحد فرهنگی و روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز، آقای دکتر سعیدی، نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو به همراه سه عضو از اعضاء شورای اسلامی کلانشهر تبریز و شهردار تبریز و معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور و همچنین مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز از پروژه خط دو قطار شهری تبریزبازدید کردند

به گزارش واحد فرهنگی و روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز، آقای دکتر سعیدی، نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو به همراه سه عضو از اعضاء شورای اسلامی کلانشهر تبریز (آقایان: دکتر فرج محمد قلی زاده، دکتر دباغ نیکو خصلت و مهندس صادق زاده تبریز) و شهردار تبریز و آقای دکتر ذاکری معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های کشور و مشاور حمل ونقل ریلی شهردار تبریز در معیّت مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز از پروژه خط دو قطار شهری تبریزبازدید کردند
سعیدی با اشاره به نشست تبریز۲۰۱۸ با استانداری و نمایندگان تبریز و بحث در خصوص پروژه مترو و مشکلات مالی آن، قطار شهری را از اولویتهای مهم رویداد تاریخی ۲۰۱۸ عنوان کرد که مقرر شده در سفر ریاست جمهوری به تبریز به مناسبت افتتاح تبریز ۲۰۱۸، نیاز توجه و حمایت جدی دولت به پروژه مترو تبریز مطرح شود.
شهردار تبریز نیز در بازدید از خط دو قطار شهری تبریز نیاز به اختصاص فاینانس دولت را امری ضروری دانست که با تزریق به موقع منابع مالی به پروژه قطار شهری تبریز، شاهد بهره برداری از خط دوم مترو تا پایان سال ۱۴۰۰شمسی خواهیم بود.
شهین باهر،عزم و اراده جدی مسئولان استانی و کشوری را در تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی شهرداری و دولت، راهگشای تسریع در روند اجرایی پروژه مترو و بهره برداری از آن دانست.
وی به حفاری حدود ۵کیلومتر از خط دو اشاره کرد -که از دپوی قراملک آغاز و تا ایستگاه سوم این خط واقع در چهارراه دامپزشکی را شامل می شود- و با ترخیص دستگاه دوم که از قسمت غرب حفاری خط دو را آغاز خواهد کرد تسریع در حفاری تونلهای عمیق را شاهد خواهیم بود.
 شهین باهر، استفاده از تکنولوژی سگمنت الیافی در خط دو را که منجر به حذف بیش از ۷۰درصد از آرماتور پوشش تونل شده است از مزایای متعدد فنی و سودآوری حدود ۱۳درصدی بیان کرد که به همت جوانان متخصص بومی برای اولین بار در سیستم مترویی کشور به کار گرفته شده است.
سعید دباغ نیکوخصلت،عضو شورای شهر نیز در بازدید از کارخانه سگمنت سازی و سه ایستگاه خط دو گفت: فرصتهای طلایی خود را از دست داده ایم تبریز با این همه عظمت باید مدتها پیش صاحب مترو می شد که مسائل زیادی از قبیل مضایق مالی، بهره برداری زودهنگام آن را با مشکل مواجه کرده است. 
وی با اشاره به همت مجموعه قطار شهری که با وجود تنگنای مالی در خط دو روزانه حدود ۲۰متر  حفاری انجام شده، از زحمات مجموعه تشکر و قدردانی کرد. 
فرج قلی زاده  دیگر عضو شورا نیز گفت: اقدامات بزرگی در پروژه قطار شهری تبریز انجام گرفته که بیشتر آن ها در زیر زمین و دور از انظار عمومی است. ان شاءالله مردم بعد از بهره برداری خواهند دید که فرزندان آنها چه اقدامات و کارهای بزرگی در این پروژه زیرزمینی انجام داده اند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار داشت: مترو، یک پروژه بزرگ و هزینه بر است که در صورت عدم حمایت جدی، بهره برداری از آن زمان بر خواهد بود. استاندار محترم به جد پیگیر پروژه مترو هستند اما لازم است تمامی دستگاههای اجرایی در به ثمر رسیدن این پروژه سترگ همکاری لازم را داشته باشند. وی در پایان سخنانش گفت:  اتمام خط یک مشروط به تامین حدود ۶۵۰میلیارد منبع مالی است که با تامین به موقع از سوی دولت و شهرداری شاهد بهره برداری از این خط خواهیم بود

نوشته شده در   پنجشنبه 23 فروردين 1397  توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز    تعداد بازدید  618
PDF چاپ چاپ