پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
مهمان : 0
امروز : 0
ديروز : 710
ماه : 82179
 
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1393     |     کد : 283

برای خرید واگن‌های مترو، مستقل اقدام می‌کنیم

شهردار تبریز گفت: با پیگیری مسیرها و راهکارهای مختلف، منابع لازم برای پیشرفت مترو را به صورت مستقل پیگیری کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز ؛دکتر صادق نجفی، صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: با وجود ساز و کار فعلی و تکیه به شرکت مادر تخصصی، ورود واگن های قطار شهری تا یک یا دو سال آینده به تبریز متصور نیست؛ بنابراین قصد داریم راساً برای خریداری سایر واگن ها اقدام کنیم.

وی با بیان این که قرارداد شهرداری تبریز با شرکت مادر تخصصی، محدود به خط است، تاکید کرد: در اجرای سایر خطوط، شهرداری تبریز، برای تامین منابع مورد نیاز، به صورت مستقل وارد عمل خواهد شد.

دکتر نجفی با اشاره به هدفگذاری های صورت گرفت، گفت: در صورتی که بتوانیم با تزریق هزار میلیارد ریال به منابع مالی مترو، سه رام دیگر به این پروژه اضافه کنیم، مجموع تعداد واگن های متروی تبریز جمعاً به 20 واگن خواهد رسید.

شهردار تبریز با بیان این که موضوع 900 میلیون دلار فاینانس را به شکل EPCF از طریق چین به طور جدی پیگیری می کنیم گفت: خوشبختانه در این راه مسیر وزارت کشور را طی کردیم و تنها مسیر وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی را پیش رو داریم.

دکتر نجفی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، با گرامیداشت روز کارگر گفت: عمران، زیبایی و تمیزی شهر را مدیون کارگران ساعی و زحمتکش هستیم و در این راه حاضریم تا در بستر قانون، هر گونه امکانات و تسهیلات را در اختیار کارگران قرار دهیم.

وی با تاکید بر این که باید تمام اقدامات و برنامه ها در چارچوب قانون باشد، افزود: همزمان با روز کارگر ارایه تسهیلاتی از قبیل بن، وام، پاداش، بیمه و درمانگاه، به کارگران شهرداری مورد توجه قرار گرفت
شهردار تبریز اضافه کرد:. با این رویکرد، کارگران شهرداری، از امتیارات و تسهیلات ارایه شده به سایر کارکنان شهرداری برخوردار خواهند شد.

گفتنی است در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تبریز لایحه اختصاص پنج میلیارد ریال برای بهره مندی کارگران شهرداری از تسهیلات تعاونی اعتبار شهرداری تبریز ، به تصویب رسید.نوشته شده در   يکشنبه 14 ارديبهشت 1393  توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز    تعداد بازدید  1295
PDF چاپ چاپ