پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
مهمان : 0
امروز : 333
ديروز : 477
ماه : 26418
 
تاریخ : سه شنبه 9 اسفند 1401     |     کد : 1167

ایستگاه قونقا ( شماره 13 خط یک ) همزمان با نیمه شعبان افتتاح می‌شود؛

موافقت وزارت کشور با تخصیص فاینانس برای مترو تبریز

شهردار تبریز از افتتاح ایستگاه قونقاباشی قطار شهری تا ۱۰ روز آینده و همزمان با نیمه شعبان خبر داد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، یعقوب هوشیار در جلسه بررسی بودجه سازمان‌های شهرداری تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه در یک ماه اخیر نوسانات ارزی، عملکرد سازمان حمل و نقل ریلی را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: در شرایط فعلی هیچکدام از فروشندگان مصالح، فروش ندارند اما با این حال تلاش داریم که مطابق زمانبندی عمل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه دولت تا کنون ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون در خصوص پروژه قطار شهری تبریز پرداخت کرده است، از پیگیری جهت اخذ ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان منابع دولتی ابلاغ شده در این راستا خبر داد.

شهردار تبریز از موافقت وزارت کشور در خصوص بحث فاینانس که اخیرا با امضای رییس جمهور به بانک مرکزی ابلاغ شده، خبر داد و افزود: به همراه آقای استاندار پیگیر این موضوع هستیم.

وی تلاش مدیریت شهری را در راستای تکمیل پنج ایستگاه خط ۲ در دو سال آتی دانست و با بیان اینکه هدف گذاری شهرداری تبریز اتمام حفاری تونل‌های خط دوم تا پایان سال ۱۴۰۲ است، از ساخت سقف دو ایستگاه این خط در مسیر قراملک تا استانداری خبر داد.

هوشیار در خصوص تامین مالی پروژه خط ۲ تبریز اظهار کرد: خوشبختانه موضوع فایناس دولتی خط ۲ مترو تبریز با پیگیری نمایندگان مجلس و استاندار آذربایجانشرقی حل می‌شود و با تحویل این فایناس رقمی نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومان دریافت خواهد شد.


نوشته شده در   سه شنبه 9 اسفند 1401  توسط   کارشناس روابط عمومی    تعداد بازدید  163
PDF چاپ چاپ