پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
مهمان : 0
امروز : 0
ديروز : 710
ماه : 82179
 
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1393     |     کد : 282

بهره برداری کامل از خط یک مترو تبریز تا پایان سال 95

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از راه اندازی فاز سوم خط یک قطار شهری تبریز تا پایان سال 95 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز از راه اندازی فاز سوم خط یک قطار شهری تبریز تا پایان سال 95 خبر داد

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس صادق پشمینه آذر  صبح امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز، با اعلان این خبر خاطرنشان کرد: خط یک قطار شهری، به طول 17.2 کیلومتر، در سه فاز طراحی شده و شامل 18 ایستگاه و دو پایانه ابتدایی و انتهایی است.

وی تصریح کرد: اجرای خط یک قطار شهری تبریز در سه فاز پیش بینی شده و طبق زمان بندی صورت گرفته، فاز اول خط یک در نیمه نخست سال جاری راه اندازی می شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز افزود: فازهای دوم و سوم خط یک قطار شهری تبریز به ترتیب در نیمه اول و نیمه دوم سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس پشمینه آذر با اشاره به ورود سری اول واگن های قطار شهری به تبریز گفت: پس از ورود واگن ها، با بررسی های صورت گرفته از طرف گروه کارشناسی چینی در دو بخش راه اندازی و بررسی تجهیزات، فاز اول خط یک قطار شهری تبریز، واجد شرایط لازم برای راه اندازی، تشخیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون در بین شهرهایی که در آستانه راه اندازی قطار شهری هستند، تنها متروی تبریز است که آماده راه اندازی است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز با بیان این که رقم عمده در خرید واگن های مترو، متعلق به واگن های قطار شهری تبریز است، اظهار داشت: از مجموع 315 واگن خریداری شده به ارزش 163میلیون یورو، نزدیک به 180 واگن به مترو تبریز اختصاص دارد و دیگر واگن ها برای قطار شهری اصفهان و شیراز خریداری شده اند.

مهندس پشمینه آذر متوسط قیمت تمام شده هر واگن قطار شهری را حدود 45میلیارد ریال خواند و افزود:  تا این مقطع، مجموع هزینه های صورت گرفته، بیش از ده هزار میلیارد ریال بوده و برای اتمام خط یک، 14هزار میلیارد ریال نیاز است.  

وی گفت: نگهداری و راه اندازی سیستماتیک قطار شهری، از وظایف سازمانی قطار شهری بوده و امیدواریم بتوانیم به خوبی حافظ این سرمایه ارزشمند ملی باشیم.

،


نوشته شده در   يکشنبه 14 ارديبهشت 1393  توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز    تعداد بازدید  2628
PDF چاپ چاپ