پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
امروز : 665
دیروز : 1175
ماه جاری : 16695
کل : 1615356
 
تاریخ : يکشنبه شانزدهم ارديبهشت 1397     |     کد : 553
موافقت شورای شهر برای اخذ وام یکصد میلیارد تومانی برای خط یک مترو

به گزارش روابط عمومی سازمان، اعضای شورای شهر تبریز در جلسه اخیر شورا به لایحه دو فوریتی شهرداری تبریز در خصوص تسهیلات بانکی یک هزار میلیارد ریالی برای اجرای خط یک قطار شهری در صحن شورا رای موافق دادند.

دبیری ابراز داشت که با توجه به اینکه می خواهیم خط یک را تکمیل کنیم، وام به صورت کوتاه مدت می تواند برای ما مفیدفایده باشد.

شهین باهر با اشاره به اینکه خط یک قطار شهری، فروش اوراق و اخذ مجوز برای فروش زمان بر است و در این مقطع 100 میلیارد تومان از بانک شهر وام بگیریم و در این مرحله برای اتمام خط تا پایان سال 97، با 18 درصد وام اخذ شود تا فعالیت کارگاه ها متوقف نشود و در پایان سال در مجموع 18 میلیارد تومان سود پرداخت خواهد شد. شهین باهر در خصوص تبیین سهم دولت در پروژه مترو گفت: فروش اوراق و فاینانس روشی است که سهم 50 درصدی آن توسط دولت پرداخت می شود.

مهندس مولوی، مدیر عامل سازمان قطار شهری تبریز، با ارائه آمار و ارقام پرداختی های دولت گفت: تاکنون  برای خط یک 1800 میلیارد تومان پول پرداخت شده است، گفت: سهم دولت از این رقم 975 میلیارد تومان است که  آن را پرداخت کرده است.

 مهندس مولوی، ضرورت اخذ وام یکصد میلیارد تومانی را در راستای تسریع پروژه و خارج شدن از خمودی،تعطیلی کارگاه ها و در نهایت تحقق خواسته های مردم بیان کرد

اعضای شورای شهر تبریز برای تداوم فعالیت های مترو تبریز در خط یک، با اخذ وام یکصد میلیارد تومانی برای راه اندازی کارگاهها و تداوم فعالیت خط یک مترو موافقت کردند. این وام یکساله و با سود 18 درصد خواهد بود و بازپرداخت آن از طریق اوراق مشارکت پیش بینی شده است
نوشته شده در   يکشنبه شانزدهم ارديبهشت 1397  ساعت  11   توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز
چاپ         ارسال برای دوستان        بازگشت             
نظرات شما :
:نام
:نام خانوادگی
  :آدرس الکترونیکی

نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید.