پیشنهادات و انتقادات
 
  آمار سایت
امروز : 437
دیروز : 628
ماه جاری : 17980
کل : 1577087
 
تاریخ : پنجشنبه نهم شهريور 1396     |     کد : 513
شکست گنبد های مسجد کریم خان ارتباطی به پروژه قطار شهری تبریز ندارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قطار شهری تبریز، مسجد کریم خان واقع در ضلع جنوبی ایستگاه شماره 10( ایستگاه شهید بهشتی) خط یک قطار شهری تبریز قرار دارد که خبر اخیریکی از رسانه ها مبنی بر اینکه گود برداری قطار شهری تبریز موجب ریزش گنبدهای مسجد شده است صحت ندارد واین سازمان جهت تنویر افکار عمومی، توضیحات فنی را ضروری می داند.

1) مقدمه گود برداری جهت احداث سازه ایستگاه پایدارسازی دیواره های گود هنگام خاکبرداری بوده و این امر با احداث شمع های پیرامونی و نصب استرات های مربوطه تأمین شده است.

2) رفتار سنجی های متعدد حین گود برداری و احداث ایستگاه به طور مستمر از شمع های مربوطه انجام گردیده و نتایج مربوط طی نامه های متعدد به سازمان میراث فرهنگی ارسال شده است.

3) براساس مطالعات  انجام یافته سال 92 علل ترک ها وخسارات مسجد ناشی از تراکم دستی خاکریز صورت گرفته و انسداد جوی آب پیرامونی میدان شهید بهشتی و در نتیجه به هم زدن تعادل خاک های مربوطه  است و هیچ ارتباطی به سازمان قطار شهری ندارد.

4) علی رغم دخیل نبودن سازمان قطار شهری، این سازمان همکاری های لازم را در خصوص استفاده از پتانسیل های مهندسین مشاور و پیمانکار همکار سازمان به سازمان میراث فرهنگی اعلام نموده است. همچنین در جلسه برگزار شده  با حضور فرماندار محترم در مورخ 95/8/01 و اثبات  موضوع ، تکلیفی برای این سازمان مترتب نشده و تنها مساعدت این سازمان جهت جلوگیری از خسارت بیشتر و ترمیم خسارت های موجود خواستار شده است.

نوشته شده در   پنجشنبه نهم شهريور 1396  ساعت  11   توسط   مدیر سایت سازمان قطار شهری تبریز
چاپ         ارسال برای دوستان        بازگشت             
نظرات شما :
:نام
:نام خانوادگی
  :آدرس الکترونیکی

نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید.